Site Loader

Jest dzisiaj wiele kancelarii czy radców prawnych, którzy specjalizują się w szeroko rozumianej obsłudze firm. I nie ma w tym nic dziwnego. Coraz więcej firm bowiem, w toku rozwijania swojej działalności, stawia na konkretne dopasowane rozwiązania, adresowane do wielu odbiorców. I to takich, którzy chcą korzystać z obsługi prawnej po to, by optymalizować działanie swojego biznesu. Bo jeśli na przykład ktoś z naszych pracowników miałby przygotowywać projekty umów, ja jego kompetencją główną jest sprzedaż, angażowanie jego czasu pracy na siedzenie w dokumentach, znacznie obniża perspektywę wypracowania przez niego odpowiednio wysokiego zysku dla firmy, a tym samym realizacji planu i obowiązków, które taka osoba ma jako pracownik.

I tu właśnie dochodzimy do kwestii, która jest kluczowa. Outsourcing w obszarze prawnych usług naprawdę mocno odciąża firmę i pozwala poprawić drożność przepływu informacji, szczególnie w kontekście delegowania zadań na osoby stanowiące zespół w konkretnej firmie. Obsługa prawna dla przedsiębiorstwa jest więc doskonała tam, gdzie cały modeli biznesowy już świetnie działa, ale chcemy jeszcze wygenerować z niego więcej zasobów. Czyli – inwestujemy środki w prawników zamiast inwestować czas pracowników. Oczywiście są duże korporacje, a także inne firmy, które mają swoje dedykowane działy prawne. Ale tu nie ma większej różnicy, bo w obu przypadkach – jest to delegowanie zadań wyspecjalizowanym radcom czy adwokatom. Czyli rozwiązanie win-win, bo oszczędzamy czas, jednocześnie mogąc jeszcze bardziej się angażować w sprawy firmy. Dodatkowo, warto rozważyć też opcję, że coraz więcej adwokatów proponuje dla firm coś na kształt abonamentów. Są to pakiety obsługi prawnej, które w ramach konkretnej, ustalonej z konkretną częstotliwością uiszczanej kwoty, realizują po prostu działania prawne z polecenia firmy i także reprezentują firmę w sprawach i kontekstach, które bezpośrednio tego wymagają.

Dodatkowo, mamy tutaj do czynienia z bardzo wieloma zagadnieniami, które będą naprawdę mocno w stanie odciążyć funkcjonowanie nas jako decyzyjnych osób. Czyli, w ramach podsumowania – obsługa prawna przydaje się tam, gdzie biznes jest dobrze zorganizowany, ale również tam gdzie dopiero startujemy, co bezpośrednio wynika z faktu, że mamy do czynienia z bardzo wieloma zagadnieniami, które będą nam dokładnie o tym przypominały. Jeśli więc ktoś szuka obsługi prawnej dla swojej firmy, warto rozejrzeć się przede wszystkim na rynku lokalnym lub poszukać firmy, która realizuje coś takiego drogą internetową.

Autor publikacji; Albert Oacereda