Site Loader

Dla wielu z nas, przepisy, paragrafy i kodeksy nie są prostą sprawą. Są jednak sytuacje w życiu, kiedy potrzebujemy tej wiedzy dla nas samych lub bliskich nam osób.  Właśnie wtedy tak cenna jest pomoc osoby, która zna prawo bardzo dobrze i co najważniejsze skutecznie pomoże w naszej sytuacji. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy reprezentującego nas adwokata w sprawie majątkowej, rodzinnej, czy karnej. Adwokat musi być osobą kompetentną i dobrze orientującą się w naszej sprawie. To właśnie on pomoże znaleźć nam wyjście z nierzadko trudnej sytuacji. Dlatego w tym artykule podpowiemy, jak znaleźć dobrego adwokata. 

Jak skutecznie ocenić, czy prawnik jest kompetentny?


Gdy wybieramy reprezentującą nas osobę, nie bójmy się zadawać jej pytań. Jak powszechnie wiadomo, prawo jest dla wielu z nas skomplikowaną dziedziną, ale dobry adwokat cierpliwie wyjaśni Ci wszelkie terminy i będzie potrafił podpowiedzieć na zadawane pytania. Nie zapominajmy, że nasz sukces jest także jego sukcesem. Kancelaria prawna jest miejscem, gdzie śmiało można zapytać o to, ile lat praktyki ma wybrany przez nas prawnik, oraz czy prowadził już podobne sprawy do naszej. 

Zazwyczaj, gdy decydujemy się na wizytę w kancelarii adwokackiej, mamy świadomość tego, jaki mamy problem i co jest jego wynikiem. Udajemy się do profesjonalisty, by pomógł nam go rozwiązać. Właśnie dlatego powinniśmy poszukać kompetentnego prawnika, specjalizującego się w konkretnych sprawach. Może on skutecznie doradzić nie tylko na podstawie paragrafów, ale również nabytego w swojej karierze doświadczenia. Musimy mieć do tej osoby zaufanie, a kancelaria prawna, w której pracuje powinna cieszyć się renomą. Powierzamy w końcu sprawy finansowe, czy też rodzinne. Słuchajmy też własnej intuicji i oceńmy też to, jak odbieramy naszego adwokata, jako osobę. 

Jeśli wybieramy prawnika, który pracuje indywidualnie, a nie w kancelarii prawnej, również możemy sprawdzić w Internecie opinie na jego temat. Ważne jest zwrócenie uwagi na komentarze, które dotyczą tego, jak adwokat traktuje klienta i czy jest empatyczny i zaangażowany. 

Szukanie dobrego adwokata w internecie


Gdy szukamy fachowej pomocy prawnej, warto najpierw zapytać znajomych i rodzinę, czy nie mają nikogo do polecenia. Gdy wyczerpiemy to źródłem informacji sprawdźmy strony internetowe adwokatów. Możemy tam sprawdzić konkretne dziedziny prawa, którymi się dana kancelaria prawna, a także szczegółową ofertę. Często w celu zaoszczędzenia czas, możliwe jest skorzystanie z porad prawnych online. 

Autor publikacji; Albert Oacereda