Site Loader

Niektórzy ludzie łamią prawo karne

Łamanie prawa karnego może drogo kosztować, nawet dożywotnie więzienie. Prawo karne jest bardzo ważne, a łamanie prawa może skończyć się problemami. Gdy ktoś na przykład napadnie, okradnie, zgwałci, oszuka to popełnia czyny zagrożone karą grzywny, więzienia w zawieszeniu lub bez zawieszenia. Prawo karne jest surowe, ale to dobrze, bo za przewiny należy się kara. Każdy obywatel jest równy wobec prawa. Kodeks karny opisuje kary za różne przestępstwa i to na jego podstawie pracują prawnicy oraz sędziowie. Prawo karne (https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-karne/) to bardzo ważne prawo, gdyby go nie było, to przestępcy chodziliby wolno, bez żadnej kary. 

Jak działa wymiar sprawiedliwości

Karani są drobni przestępcy oraz prawdziwe tuzy przestępczego świata. Wyroki sądów bywają bardzo surowe w sytuacji, gdy rozstrzygane są sprawy dotyczące mafii. W takich sprawach obowiązuje instytucja świadka koronnego. Kim jest taka osoba? To świadek, który zeznaje w sprawie mafii, czyli zdradza mafiozów i zaczyna współpracować z policją i wymiarem sprawiedliwości. Jest zagrożony bardzo wysokim wyrokiem, dlatego podlega ochronie, aby nic złego się nie przydarzyło. Mafia potrafi mścić się i to bardzo okrutnie.

Prawo karne i jego zasady

Przepisy są klarowne, są dobrze opisane, a każda osoba może liczyć na to, że prawo karne będzie uczciwie karało każdego przestępcę. Nie warto łamać żadnych przepisów, a szczególnie dokuczliwe jest prawo karne, które może wsadzić przestępcę do więzienia na 10, 20 czy nawet 30 lat. Kara dożywotniego więzienia istnieje, w Polsce nie ma jedynie kary śmierci. Pozostałe kary jak najbardziej są obowiązujące. Nawet młode osoby trafiają nieraz do więzienia na wiele lat, ponieważ mordują czy wymierzają sprawiedliwość innym. Zapominają na co się narażają. Z tego powodu trzeba być ostrożnym i żyć uczciwie, w zgodzie z przepisami. Twarde prawo, ale prawo – mówi jeden przepis. Drugi podkreśla, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Dlatego każdemu działaniu danej osoby powinna towarzyszyć pewna refleksja. 

Autor: https://adwokat-kaliszewski.pl/

Autor publikacji; Albert Oacereda