Site Loader

Jest dzisiaj wiele kancelarii czy radców prawnych, którzy specjalizują się w szeroko rozumianej obsłudze firm. I nie ma w tym nic dziwnego. Coraz więcej firm bowiem, w toku rozwijania swojej działalności, stawia na konkretne dopasowane rozwiązania, adresowane do wielu odbiorców. I to takich, którzy chcą korzystać z obsługi prawnej po to, by optymalizować działanie swojego biznesu. Bo jeśli na przykład ktoś z naszych pracowników miałby przygotowywać projekty umów, ja jego kompetencją główną jest sprzedaż, angażowanie jego czasu pracy na siedzenie w dokumentach, znacznie obniża perspektywę wypracowania przez niego odpowiednio wysokiego zysku dla firmy, a tym samym realizacji planu i obowiązków, które taka osoba ma jako pracownik.

I tu właśnie dochodzimy do kwestii, która jest kluczowa. Outsourcing w obszarze prawnych usług naprawdę mocno odciąża firmę i pozwala poprawić drożność przepływu informacji, szczególnie w kontekście delegowania zadań na osoby stanowiące zespół w konkretnej firmie. Obsługa prawna dla przedsiębiorstwa jest więc doskonała tam, gdzie cały modeli biznesowy już świetnie działa, ale chcemy jeszcze wygenerować z niego więcej zasobów. Czyli – inwestujemy środki w prawników zamiast inwestować czas pracowników. Oczywiście są duże korporacje, a także inne firmy, które mają swoje dedykowane działy prawne. Ale tu nie ma większej różnicy, bo w obu przypadkach – jest to delegowanie zadań wyspecjalizowanym radcom czy adwokatom. Czyli rozwiązanie win-win, bo oszczędzamy czas, jednocześnie mogąc jeszcze bardziej się angażować w sprawy firmy. Dodatkowo, warto rozważyć też opcję, że coraz więcej adwokatów proponuje dla firm coś na kształt abonamentów. Są to pakiety obsługi prawnej, które w ramach konkretnej, ustalonej z konkretną częstotliwością uiszczanej kwoty, realizują po prostu działania prawne z polecenia firmy i także reprezentują firmę w sprawach i kontekstach, które bezpośrednio tego wymagają.

Dodatkowo, mamy tutaj do czynienia z bardzo wieloma zagadnieniami, które będą naprawdę mocno w stanie odciążyć funkcjonowanie nas jako decyzyjnych osób. Czyli, w ramach podsumowania – obsługa prawna przydaje się tam, gdzie biznes jest dobrze zorganizowany, ale również tam gdzie dopiero startujemy, co bezpośrednio wynika z faktu, że mamy do czynienia z bardzo wieloma zagadnieniami, które będą nam dokładnie o tym przypominały. Jeśli więc ktoś szuka obsługi prawnej dla swojej firmy, warto rozejrzeć się przede wszystkim na rynku lokalnym lub poszukać firmy, która realizuje coś takiego drogą internetową.

Zajrzyj na stronę firmy: Comparic

Autor publikacji; Albert Oacereda